Do czego służą znaki BHP

znaki BHP, tabliczki informacyjne

W naszym kraju obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Na chwilę obecną kodeks BHP nakłada konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je wypatrzeć?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak również przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają ogromne znaczenie, zaliczane są też instrukcje , które mówią o metodach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na przeróżnych mechanizmach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są też w przemyśle. Stosuje siętam szereg znaków ostrzegawczych , ale też znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – nadal pozostaną wyraźne. W wielu wypadkach pokrywane są również materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one widoczne także kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Nasze dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]