Praktyczne tabliczki informacyjne

Jeśli chcesz nabyć tabliczki informacyjne, koniecznie wejdź na www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne mają bardzo istotną rolę w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz budynków. Sprawiają one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze, chociaż na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi. Zobaczmy w takim razie gdzie można spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – usprawniają znalezienie odpowiedniego pokoju

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które oznaczają nieruchomości – domy, zakłady przemysłowe, przedszkola, przychodnie. Sprawiają, że szybko wyszukamy np. przychodnię. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na zewnątrz nieruchomości, ponieważ bardzo często można je także zauważyć w pomieszczeniach. To niezwykle duża grupa znaków, które najczęściej spełniają funkcję ochronną, ale również czysto komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego biura lub pracownika w ogromnych kompleksach budynków – w budynkach samorządów przy wejściu widnieją tabliczki z numerami departamentów. Dzięki temu szybko odnajdziemy np. sekretarza czy wydział paszportowy. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które umieszczane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – informują gdzie znajdują się drzwi ewakuacyjne

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia petentów – tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez odpowiednie akty prawne. Informują gdzie znajdują się drzwi bezpieczeństwa, wyodrębniają strefy dla niepełnosprawnych, mówią o niebezpiecznych substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne tworzone są z solidnych komponentów (np. PCV), często świecą w ciemności, a ich montaż jest niezwykle szybki.

Nasze dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]