Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

Prawo rodzinne jest jeden z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie też w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, uregulowaniem kontaktów czy ojcostwem i macierzyństwem.

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko znajomości aktów prawnych, ale w głównej mierze właściwego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez każde stadium sprawy w sposób dla niego najmniej bolesny. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań Klientów zwłaszcza w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania kancelarii radcy prawnego

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną bądź przez Skype. Wówczas staramy się zebrać maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy zawsze staramy się znaleźć możliwość na zamknięcie jej ugodą. Podejście to wywodzi się z faktu, iż wiele sytuacji spornych ma swoje podłoże w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba bezstronna, nie jest nimi obarczony i ocenia sprawę tylko pod kątem prawniczym.