Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Jeśli potrzebujesz dźwigara, skieruj się tutaj

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z betonu, a także wykonanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się również niezbędne przy formowaniu sklepień – wtedy ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa jakiegokolwiek obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie opada kilka minut po wylaniu i może stężeć. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na potężne obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. Stąd jego najważniejszą cechą jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych do tego surowców. Powinny one być właściwie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na potężne obciążenia. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak olcha, topola, sosna czy buk. Ogromnie ważne jest również właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed szkodliwym wpływem wody, spoiw i innych płynnych preparatów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wynająć

Podmioty, które regularnie zajmują się budową piętrowych budynków posiadają własne dźwigary. Ich zakup i składowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Szczęśliwie firmy, które od czasu do czasu akceptują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]