Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Jeśli chcesz zamówić domy drewniane Małopolska, zobacz tutaj.

Jeszcze jakiś czas temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na ekosystem. W domach, które wykonano z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest używana także papa. Dzięki temu domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla alergików, astmatyków i osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]