Okna drewniane wracają do łask

Więcej o oknach drewnianych Małopolska

Okna drewniane przez lata były najczęściej wybieranym rodzajem okien. Następnie były wyparte przez te wykonane z tworzyw sztucznych, ale obecnie znów zwracamy uwagę na ich zalety. Odpowiednio zamontowane oraz konserwowane okna drewniane mogą bowiem posłużyć dłużej niż okna plastikowe, przy czym ich kupno pochłonie porównywalną sumę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie jest konieczne – niekiedy zwyczajnie nie sposób zdecydować się na jeden z bardziej nowoczesnych typów. Kiedy zatem należy ich użyć? Z jakich materiałów są produkowane?

Wytwarzanie okien drewnianych

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z wybranych gatunków drewna. Obecnie zazwyczaj wykorzystuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wodę i słońce, wytwórcy stolarki okiennej coraz częściej sięgają po drewno spoza Starego Kontynentu – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są trochę bardziej kosztowne, jednak powinniśmy zdać sobie sprawę, że wymagają rzadszych konserwacji i łatwiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla większości osób ich zaletą okazuje się też to, że nierzadko wyglądają ciekawiej niż modele wyprodukowane z krajowych rodzajów drewna.

Kiedy zdecydować się na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla modeli z PCV – będą w porównaniu z nimi tańsze, zaś sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, są również wykorzystywane do remontów wiekowych posesji. Użycie pozostałych surowców będzie bowiem skutkować problemami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się również dużymi mandatami.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]