Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Jeśli chcesz zamówić sklejki szalunkowe, powinieneś odwiedzić ten adres

Deski szalunkowe to podstawowy element konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować budynki z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy również wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]