Wraca moda na projekty domów góralskich

projekty domów góralskich, domy góralskie

Drewniana architektura przez lata była wypierana przez domy betonowe. Dziś jednak zaobserwować można to, że zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują wszak wiele plusów. Najistotniejszym okazuje się niewątpliwie styl – dopasowują się tak do willowej, jak i rustykalnej architektury. Istotne jest także to, iż domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są wykonywane tylko z naturalnych materiałów. Drewno potrafi również pochłaniać fale wydzielane przez sprzęty RTV i oczyszczać powietrze, co sprawia, że ich mieszkańcy wydajniej sypiają oraz dbają o swoje płuca.

Projekty domów góralskich i nie tylko

Najpopularniejszym typem domów z drewna są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl tatrzańską architekturę. Często wykonywane są z bali, natomiast styl ich wykończenia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym stylu. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – na przykład elementy murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, jeśli zamierzamy wznieść je poza górami.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę życia w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według którego jest wzniesiony. Z tego względu stawiając na takie wyjście, warto obejrzeć wcześniejsze projekty twórcy i wyszukać, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Ważne jest, aby w jego teczce znalazło się sporo projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy gwarancję, że nasze zlecenie będzie odpowiednio wykonane i spełni nasze oczekiwania. Przy wyborze dobrze również sprawdzić się, czy architekt współpracuje z ekipą, która wzniesie obiekt – w ten sposób inwestycja przebiegnie szybciej.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]