Badania psychologiczne operatorów

Na http://www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/ sprawdzisz, jak zamówić badania operatorów Bielsko Biała.

Są potrzebne jeśli chcemy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako kierowca widlaka lub innego pojazdu. Choć część badanych podchodzi do nich ze strachem, kiedy nie dręczą nas problemy psychiczne, ich zaliczenie nie może przyprawić nam jakichkolwiek problemów. Jak jednak przebiegają badania operatorów pojazdów? Czego powinniśmy się po nich spodziewać?

Badania operatorów – kwestionariusz

Na początku badania przyszły operator wypełnia przygotowany przez specjalistę formularz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w różnych, czasem ekstremalnych przypadkach. Po przeczytaniu kwestionariusza kandydatastarającego się o uprawnienia, specjalista będzie w stanie stwierdzić, jak dobrze reaguje na stres oraz ocenić jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Treść ankiety jest zależna od profesji starającego się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów często wywołuje ogromny niepokój, jednak jej zaliczenie nie jest problemem.

Psychologiczne badania operatorów

Kolejny etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie skonstruowanych przyrządów. Kolejne testy badają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie decyzji w ekstremalnych sytuacjach. Należy wiedzieć, że czasem ten element badań może się nie odbyć. Tak będzie, jeśli kandydat w wywiadzie nie będzie krył gorszego nastroju albo badanie wykaże, że przed odwiedzeniem przychodni spożył napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może być wówczas odłożone na inny termin albo – jeśli powodem okaże się alkohol – również odwołane.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]