Czym są dożylne wlewy witaminy C?

Kwas askorbinowy to bardzo cenny składnik, który zwalcza rozmaite schorzenia i wspiera układ immunologiczny. Stosowany jest zwłaszcza w okresach zwiększonej zachorowalności na grypę. Od niedawna kwas askorbinowy wykorzystuje się w dodatkowy sposób – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Zweryfikujmy w takim razie jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.

Wlewy witaminy C – na boreliozę

Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z owoców), ponieważ samodzielnie nie potrafimy jej wygenerować. Współczesna medycyna od lat sprawdza wpływ witaminy C na zwalczanie groźniejszych schorzeń – boreliozy, arytmii, a także wielu innych. Nauka sprawdza przede wszystkim oddziaływanie kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek kancerogennych – niektóre eksperymenty starają się wykazać, że zastosowanie alternatywnego leczenia może przynieść o wiele lepsze skutki leczenia. Wprowadzenie sporych dawek kwasu askorbinowego do organizmu to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Wlewy sięgają nawet 10 tysięcy mg, jest to więc bardzo mocne stężenie, które pomoże pokonać szereg groźnych chorób.

Wlewy witaminy C – dopełnienie tradycyjnych metod leczenia

Sposób aplikowania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, zmniejsza ryzyko pojawienia się działań niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych metod (np. doustnych). Wyniki mogą być zdumiewające – choroby układu naczyniowego zanikną, a układ odpornościowy zostanie wzmocniony. To specjalista decyduje o kierunku leczenia i ustala stężenie, ale żeby ujrzeć ostateczne efekty, leczenie musi działać około kilku tygodni.