Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Polacy pomału nabierają świadomości, jak istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: pyłki kwiatów, spaliny samochodów, kurz, sadzę czy mikroorganizmy i wirusy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy biurze?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów wyeliminują?

Aktualnie najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną wychwycone w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM10 i PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka usuwa również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze oraz energooszczędne.