Implantologia alternatywą dla protez

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, by używać sztucznych szczęk. Nie jest to niestety trafione wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, ale też posiadają sporo innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać kilka słów na temat tego, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i nieco krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczne skrócenie czasu leczenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po 90 dniach. Do tej pory musi stosować chłodne okłady, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać alkoholu, gorących potraw i papierosów. Istotne jest również stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują ból i obrzęk.

Implantologia – jak wybrać dentystę

Implantologia ma duży wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu tak ważne okazuje się to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na ważne informacje.