Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Jeśli chcesz nabyć lasery wysokoenergetyczne, kliknij tu.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta technika leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być używany do leczenia niemal wszystkich części ciała. Często jest używany przez ekipy opiekujące się sportowcami – bardzo dobrze nada się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: stłuczenia, achillodynia czy naderwania ścięgien. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu zapalenia stawów, rwy kulszowej, ostrogi piętowej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – aparat

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różną budowę i, w rezultacie tego, inny sposób działania. Wyróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe emitujące światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]