Leczenie witaminą C – co warto wiedzieć?

Wlewy z witaminy C stają się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą procedurą bierze się głównie stąd, iż witamina C jest jednym ze związków koniecznych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a przy tym nie jesteśmy w stanie syntezować jej samodzielnie. Musimy więc uzupełnić ją inaczej – w codziennych posiłkach albo za pomocą odpowiednio dobranych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w wielu sytuacjach może to mieć duże znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – wykorzystania

Dużo ludzi jest przekonana, że dożylne witamina C pomaga w leczeniu wielu przypadłości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak borelioza, zapalenie stawów czy choroby autoimmunologiczne. Sporo jest także opinii mówiących, że ta procedura daje bardzo korzystne efekty, jeśli chodzi o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją odmładzać i dogłębnie odżywiać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej regeneracji, a także likwidować zmiany skórne oraz przyspieszać gojenie.

Dożylna witamina C – o czym trzeba wiedzieć?

Wlewy wlewy z witaminy c, podobnie jak każda inna metoda leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Wobec tego nie należy decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy być pewni, że wlewy witaminowe nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie istotne w przypadku diabetyków, pacjentów onkologicznych i innych osób z osłabioną odpornością. Dożylne wlewy witaminy C należy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, które zagwarantują nam, iż podczas zabiegu obecny będzie lekarz.