Mikropigmentacja – rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu utraty włosów

Mikropigmentacja. Uzyskaj więcej informacji.

Zapewne sprawdzając usługi gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym przekonaniu mikropigmentacja to po prostu mniej używana nazwa modnego pośród pań makijażu permanentnego. Jednakże wykonanie trwałego makijażu to tylko jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się też w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – alternatywa dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych

Mikropigmentacja to w kosmetologii zabieg, który wybierają najczęściej panie chcące zredukować czas poświęcany codzienne na nakładanie makijażu. To dobre rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak pragną wyglądać na co dzień. Jest jednakże również mikropigmentacja medyczna, która mimo że nadal jest zabiegiem kosmetycznym, ma ogromny wpływ na samopoczucie osoby, która się na nią decyduje. W ostatnich latach niezmiernie popularne stało się stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze powodów ekonomicznych nie może sobie pozwolić ogromny odsetek ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala też zwiększyć poziom akceptacji własnego wyglądu – pozwala na niechirurgiczną optyczną rekonstrukcję aureoli sutka czy ukrywanie bielactwa oraz blizn.

Mikropigmentacja medyczna to nie to samo co tatuaż

Z pozoru zabieg ten wygląda jak szablonowy proces wykonania tatuażu. Linergista czy też linergistka, bowiem tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem wykonuje nakłucie naskórka i tym sposobem wprowadza w niego barwnik. W przeciwieństwie do tatuażu finalny rezultat nie jest permanentny i utrzymuje się około 12 miesięcy. Dlaczego? W procesie tatuażu barwnik wprowadzany jest w głębokie warstwy skóry, natomiast w trakcie zabiegu mikropigmentacji wprowadza się go stosunkowo płytko. To dlatego wraz ze złuszczaniem się naskórka po kilku miesiącach pigment sukcesywnie zanika. Toteż gdy intencją osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe maskowanie łysiny lub przerzedzonych włosów, musi ona wiedzieć, że wymagane będzie systematyczne powtarzanie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych interwałach.

Nasze dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]