Najlepsze metody wybielania zębów

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – znakomite efekty już po 3 sesjach

Mycie uzębienia po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi wybielające (żele, paski, woski), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najczęściej wybierane? Lekarze szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite rezultaty już po trzech zabiegach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – zweryfikuj czy nie masz ubytków

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w uzębieniu nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika oznacza się kolor zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Kluczowy jest również dobór właściwego PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 tonów, rezultaty są więc niesamowite i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z różnych względów nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.