Przyczyny i metody leczenia starczowzroczności

Potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących leczenia starczowzroczności Kraków? Wejdź na https://bit.ly/3c4X6mx

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z często występujących procesów wynikających ze starości. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia w bliży, co tak naprawdę ogranicza możliwość pisania, czytania czasopism, użycia laptopa czy telefonu komórkowego oraz realizowania szeregu innych czynności. Starczowzroczność jest konsekwencją zachwiania zdolności oka do akomodacji albo jej zupełnej straty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednak rodzi to trudności. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary progresywne są w większości wypadków drogie, natomiast modele dwuogniskowe nie zawsze są wygodne. Idealnym rozwiązaniem może być wobec tego zlikwidowanie starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Leczenie starczowzroczności. Czemu jest potrzebne?

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uchronienie się od szeregu problemów przy wykonywaniu powszednich, najprostszych czynności. Jednostki cierpiące na tę chorobę (warto podkreślić, iż często pierwsze oznaki presbiopii pojawiają się niedługo po 40-tym roku życia) mają trudności z pisaniem lub korzystaniem z komputera, jak również robieniem zakupów (w istocie uniemożliwia przeczytanie opisu towaru) czy jazdą komunikacją publiczną (kłopoty ze sprawdzeniem rozkładów jazdy). Co więcej, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest rekompensowana przez możliwość lepszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niekomfortowe. Warto też pamiętać, że wada ta się przez cały czas zwiększa, a każde następujące dwa lata przynoszą zwykle osłabienie widzenia o około ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – usunięcie wady w trakcie jednego zabiegu

Poza korekcją z użyciem okularów, dostępne jest także leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, by w toku jednego zabiegu w pełni wyeliminować wadę w obu oczach.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]