Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie wszystkie schorzenia uzębienia można zlikwidować zwykłymi technikami. Kiedy są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się na przykład w przypadku dużych ubytków zębów, konieczności wykonania sztucznych zębów lub koron, uszkodzeń dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu guzów bądź narośli. Jakie metody bywają jednak stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty wybrać się, by zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?
Chirurg stomatolog – zabiegi
Na pewno najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy pacjentów po złamaniach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą guzów czy narośli – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.
Jak wybrać chirurga stomatologa?
Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Warto zatem powiedzieć parę słów o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, aby stosował on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Spore znaczenie ma również atmosfera w gabinecie oraz podejście dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w internecie lub w gronie znajomych.