Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Nie przekopuj już sieci! Kantor internetowy na miarę Twoich potrzeb znajduje się na www.kantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze albo w banku – te pierwsze nadal spotkać można w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Aczkolwiek w błyskawicznie przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego też pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy nie licząc przewalutowania?

Operacja w kantorze online jest tak samo łatwa jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Klient wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest w szczególności to, że transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, z reguły z zeszłego dnia. Drugim i bardzo istotnym atutem kantorów online są niższe spready niż te oferowane przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe proponują również kilka dodatkowych usług popularnych wśród klientów, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, kiedy wskazany przez klienta kurs spotka się z tym na rynku) lub w określonym przez klienta dniu.

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich doceniających wygodę i ogromną autonomię w zarządzaniu środkami finansowymi. Korzystają z nich też kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w walucie obcej i osoby zatrudnione bądź uczące się za granicą. Aczkolwiek nim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.

Nasze dane:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]