Kredyt bez historii kredytowej dla klientów z pustym BIK-iem

Zaciąganie kredytów jest obecnie niezwykle popularne, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Jest olbrzymia rzesza osób, które nie są w stanie zaciągnąć kredytu, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak z niego wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie mieć?

Banki zazwyczaj posiadają własne zasady, na podstawie których przyznają kredyty lub odmawiają takiego finansowania. Można jednakże wymienić ogólne czynniki, wpływające na kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już jakieś kredyty. Na szczególne trudności powinni być gotowi klienci, którzy nie zaciągnęli jeszcze żadnego kredytu. Należą do nich zwłaszcza studiujący i klienci, którzy pracują od niedawna i osiągają zbyt małe zarobki czy też są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z tym, że kredyt nie będzie im przyznany, muszą liczyć się także renciści. Oczywiście finansowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy, a także zatrudnione w innym kraju. Czynniki takie powodują, że teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga kredyty w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków mają mniej restrykcyjne przepisy i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak zbudować zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w instytucji, w której planuje się uzyskać kredyt. Znakomitym wyjściem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, ale wespół z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest wiele.