Sztabka złota – sposób na inwestycje nie tylko dla najbogatszych

Zajrzyj tu jeśli jesteś zainteresowany złoto sztabki.

Gromadzenie pieniędzy na koncie bankowym czy przetrzymywanie ich na lokacie nie jest obecnie tak rentowne jak jeszcze pięć lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale też i ogólne zrozumienie, że nie inwestowany kapitał przynosi zysku spowodowały, iż Polacy szukają metod, które umożliwią ich pieniądzom dawać po latach dodatkowy przychód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe zainteresowanie zdobywają metale inwestycyjne, a przede wszystkim – sztabki złota.

Złote sztabki – czemu zainteresowanie tym metalem pozostaje wysokie?

Od razu trzeba wyraźnie zaakcentować, iż inwestycja środków w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto zazwyczaj nie ulega mniejszym i większym zawirowaniom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz niepewność polityczna i ekonomiczna często podnosi jego cenę. Naturalnie, można zauważyć wahania w jego wartości, jednakże studiując jej historyczny wykres łatwo można spostrzec, iż z czasem idzie ona w górę. Czemu tak się dzieje? Od wieków ilość tego metalu obecna na rynku utrzymuje się niemalże bez zmian. Dawno temu służył on jako uniwersalny środek płatniczy, współcześnie jest w szerokim zakresie wykorzystywany w elektronice, przemyśle oraz medycynie oraz – wciąż na ogromną skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, że pozyskiwanie złota jest bezustanne i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego metalu wykorzystanego przykładowo do produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do TV czy też radia CB) jest w szeregu przypadków nierentowny, dlatego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że w przyszłości trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w indywidualnych sztabkach i combibary – co zamówić?

Czytając o inwestycji środków w sztaby złota gros inwestorów z miejsca uzna, że to nie dla nich, z uwagi na znaczny koszt. Jednak sztabki złota występują w licznych rozmiarach, wobec tego w zasadzie każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie drobne sztabki są wręcz znakomitym pomysłem na upominek. Zamożniejsi inwestorzy, dysponujący pokaźniejszym kapitałem raczej nabywają cięższe sztabki złota o wadze 20 g, 500 g, a nawet 1 kg. Warto jednak wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę nabywamy złoto po znacznie niższej cenie. Po drugie, nie można rozłamać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Zatem należy zamawiać złoto w sztabkach o rozmaitej wadze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na równe sztabki o wadze 1 g.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]