Usługa mass collect – co to jest?

Na https://flobo.io/mass-collect/ odnajdziesz więcej szczegółów o tym, co to takiego mass collect.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niezmiernie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem ich identyfikatorem. Takie działanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża grupa klientów, czyli np. w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, a także wszelkich branżach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew pocztowy, przelew z karty albo standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem wpłat niż podczas księgowania manualnego, a zarazem eliminacją możliwych błędów, jakie mogą przydarzyć się w czasie tej czynności.

Bieżące kontrolowanie wpływających należności – plusy mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie dostępne we wszystkich bankach (mają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i mBank) wypada przeanalizować możliwość jego wykorzystania w firmie, także takiej, która miesięcznie obsługuje około stu faktur. Wdrożenie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a zatem kontrolowanie na bieżąco spływu należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co z czasem skutecznie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]