Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Biuro rachunkowe Katowice. Kompleksowa pomoc profesjonalistów

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach jest zwykle źródłem sporych problemów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, zaś ich szefowie nie zawsze umieją rzetelnie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić w szczególności ze względu na dobro finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom od księgowości, otrzymamy pewność, że konsekwencją ewentualnych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy i funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy także napomknąć o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny usług zwykle zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści uzyskali stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]