Chcesz odbierać telewizję? Postaw na dobry kabel koncentryczny

Jeśli potrzebujesz kabla koncentrycznego, koniecznie odwiedź ten adres.

W większości mieszkań dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas uwielbia czasem obejrzeć ciekawy film lub profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które obecnie znaleźć można bez najmniejszych problemów w sklepach oferujących elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sklepach dostępne są obecnie najróżniejsze kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi właściwościami. Najbardziej podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien spojrzeć na jego najbardziej istotne parametry. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, że przewód wyróżnia się najwyższym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie zmniejszać ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących producentów świetnie sprawdzają się nie tylko w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci kablowych zarówno niewielkich, jak i dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi wytycznymi produkcji. Oznacza to, że wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementy stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej połączenie elementów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem bardzo trwałym, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach używania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania na zewnątrz budynków, do wykonania płaszcza używane są materiały odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]