Do czego służy nadajnik optyczny?

Poszukujesz nadajnika optycznego? Odwiedź tę stronę

Z uwagi na to, iż niemal wszyscy korzystamy z instalacji kablowych, powinny one obecnie okazać się naprawdę wydajne. Nie powinno zatem dziwić, że części wykorzystywane przez firmy monterskie są najwyższej jakości – jedynie tak możliwe będzie wykonanie w stu procentach niezawodnej instalacji. Najważniejszymi podzespołami są oczywiście kable, ale – jak łatwo stwierdzić – bez pozostałych podzespołów właściwe działanie instalacji nie będzie osiągalne. Innymi kluczowymi elementami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera transmitowane później za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – czemu ważne?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej sieci kablowej. Jest on kolejnym podzespołem konstrukcji po nadawcy danych i koderze. Zaszyfrowane informacje są dzięki niemu transmitowane światłowodami, a następnie odbierane przez dekoder, żeby dotrzeć do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny generuje światło, które cechuje się małym zniekształceniem informacji i niezawodnością – dlatego prawie całkowicie wyparł już pozostałe technologie.

Gdzie kupić nadajnik optyczny?

Żeby instalacja okazała się efektywna i bezpieczna, do jej zamontowania trzeba wykorzystać wyłącznie podzespoły najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na istotną funkcję musi działać we wszystkich warunkach – dlatego o tym, gdzie go zamówić należy pamiętać jeszcze w czasie planowania instalacji. Przedsiębiorstwom zajmującym się fachowym zakładaniem sieci rekomenduje się wybór jedynie sprawdzonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, bowiem ci sprzedawane przez nich nadajniki obejmują możliwością reklamacji, zaś w przypadku komplikacji podczas instalacji – zapewniają specjalistyczne doradztwo klientom z całego kraju.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]