Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Zamów multiswitch kaskadowy

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna sieć będzie funkcjonalna, świadczy mnóstwo czynników. Musi rzecz jasna być solidna i zapewniać wysoką jakość przesyłanych danych, ale równie ważna będzie opcja swobodnego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych połączeń nie powinno wiązać się z potrzebą wykonywania trudnych prac – przez to wszyscy abonenci nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Na szczęście stworzone zostały urządzenia, z którymi powiększenie instalacji będzie łatwe i bezproblemowe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest prawem.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie poszerzenie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na bokach wtyczkami oraz wyjściami, do których podłączane są kable. Jeśli niezbędne jest poszerzenie instalacji – na przykład wówczas, gdy kolejny abonent wykupił do niej dostęp – wystarczy tylko podłączyć nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite liczby złączy dla odbiorców – najprostsze urządzenia tego typu mają osiem gniazd, jednak w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 wyjściami.

Multiswitch – który zastosować?

Jak łatwo się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się rzecz jasna ilość gniazd – dla niewielkich budynków może wynosić 8, lecz w większych domach należy oczywiście zastosować moduły o wyższej liczbie wejść. Niezwykle istotna będzie również separacja między wejściami a złączami – w największym stopniu wpływa wszak na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie trzydzieści db. Jest to ważne w szczególności w sieciach telewizyjnych niektórych operatorów cyfrowych.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]