Stacja czołowa – telewizja kablowa

Jeśli chcesz nabyć stację czołową, koniecznie odwiedź ten adres.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To najważniejszy punkt, który skupia specjalistyczne urządzenia służące do właściwej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe moduły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie najczęściej jest używana.

Stacja czołowa – właściwa transmisja dźwięku i obrazu

Stacja czołowa używana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w apartamentowcach, pensjonatach, szpitalach oraz przez dostawców telewizji kablowej. Przenosi ona połączenie do pojedynczych odbiorników. Jednym z najważniejszych elementów wchodzących w skład stacji czołowej jest profesjonalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Można ją szybko zaprogramować za pomocą dedykowanego oprogramowania. W skład szafki wchodzą różne moduły – takie jak DTV RR4 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – osobne sloty USB

Odrębne komponenty dedykowane są do odbierania sygnałów różnego pochodzenia, na przykład satelitarnych i MPEG2. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują zakłócenia w transmisji obrazu, a rozbudowa pochłania duże koszty. Wiele części składających się na stację czołową zawiera też oddzielne porty USB, które umożliwiają wprowadzenie dowolnej zawartości. Moduły można swobodnie mieszać, uzyskując sprawny system antenowy.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]