Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

Dowiedz się więcej o najpiękniejszymi miejscami w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, zatem czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o najciekawszych zabytkach oraz bieżących imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Portal dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której migiem odnajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej oraz motele, hotele i schroniska zlokalizowane w miastach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Prócz tego dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. czar lokalnego folkloru, trasy rowerowe czy zamek na Wawelu.

Katalog konsulatów i proste rozmówki – niezbędne informacje dla turystów z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych górskich miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i słowackim. Niesłychanie wartościowa dla obcokrajowców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie podróży. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego