Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

Jeżeli chcesz zamówić usuwanie malware ze strony www, wejdź na wpmagus.pl

WordPress okazał się w mijających latach tak wziętym CMS-em, że ilość sklepów oraz stron tworzonych z jego użyciem liczy się w tej chwili w milionach. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, konieczne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Strona rozsyła wiadomości-śmieci? Nie możesz się zalogować? Teksty na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na stronie widnieją linki do obcych Ci portali? To jedynie parę z popularnych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji nieodzowne jest natychmiastowe działanie w celu usunięcia źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek albo po atakach hakerów najlepiej zlecić fachowcom od tego typu działań, bowiem usuwanie wirusów z WordPressa częstokroć przekracza kwalifikacje osób, które każdego dnia parają się tylko projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – gruntowny przegląd baz danych oraz plików strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych prowadzą skrupulatny przegląd plików oraz baz danych strony. Badają pliki htaccess i wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie motywów oraz wtyczek. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które ograniczą ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli trwająca dłuższy okres czasu infekcja spowodowała dodanie strony do wykazu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści mogą podjąć też konieczne działania w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Regularne uaktualnianie WordPressa oraz stosowanych na stronie www wtyczek jest niesłychanie ważne, ponieważ odwrócenie wszelkich skutków zawirusowania nie daje pewności, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]