Portale o zdrowiu i urodzie – źródło przydatnej wiedzy

Nie przekopuj już Internetu! Blog o zdrowym jedzeniu dla Ciebie odnajdziesz na revelare.pl.

W internecie da się niezwykle prosto znaleźć informacje o dowolnej dziedzinie życia. Internauci upodobali sobie w szczególności odpytywanie wyszukiwarki Google o kwestie zdrowotne, nierzadko wręcz poprzedzając ostateczną decyzję o konsultacji ze specjalistą godzinami surfowania po sieci w celu samodzielnego znalezienia odpowiedzi na palący problem. Lecz czy to mądry sposób wykorzystywania wiedzy publikowanej na portalach o zdrowym stylu życia?

Portal o urodzie i zdrowiu to nie alternatywa dla specjalistycznej konsultacji lekarskiej

W natłoku treści o dietach, zabiegach estetycznych i medycynie publikowanych w sieci znajdzie się mnóstwo rzetelnych artykułów pisanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zauroczonych tematyką zdrowotną i od lat działających w branżach związanych z medycyną. Jednakże korzystanie z publikacji umieszczanych na portalach o urodzie czy zdrowiu nie powinno (a właściwie nie może!) opierać się na uznaniu ich jako opcji alternatywnej do indywidualnej porady lekarskiej. Portal o urodzie i zdrowiu, jeśli zapewnia wiarygodnych informacje, może natomiast stać się użytecznym źródłem pomocniczej wiedzy, która przygotuje użytkownika do sprawnego poruszanie się po świecie usług medycznych. Wpis przedstawiający objawy wskazujące na jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie dostrzega, może później pomóc mu lepiej wyrazić swoje obawy lekarzowi. Z kolei przeczytanie w sieci drobiazgowego opisu operacji wyjaśnionej prostym językiem pomoże oswoić pacjenta z procedurą planowanego zabiegu i zredukować stres przez niego wywołany.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl