Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Chcesz poznać ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie wejdź na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, stąd nieraz ciężko odnaleźć się w ogromie informacji o zbliżających się eventach kulturalnych bądź sportowych i ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

By pokazać zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o pokazach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której szybko odnajdą muzea i zabytki, hotele, pensjonaty i schroniska oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Dodatkowo dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, urok regionalnego folkloru czy atrakcje narciarskie.

Rejestr ambasad i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych południowych miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale również w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niezmiernie pomocna dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, na której poznają popularne słówka i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wizyty w Polsce.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego