Po czym poznać dobre usługi hostingowe?

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się cechować najlepszy hosting dla firm?

Hosting internetowy – postaw na bezpieczeństwo i szybkość

Hosting, w szczególności ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, pewny, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją niepotrzebnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (w chmurze, dedykowany, VPS, bądź współdzielony), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym firmy powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Należy wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten parametr powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, gdyż każda godzina niedostępności sklepu może rodzić wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się dobry hosting internetowy?

W przypadku usługi hostingowej dla firm nie warto skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe na ogół charakteryzują się słabą jakością, a nierzadko zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Istotne, żeby reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była również stosunkowo szybka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w przejrzysty sposób. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale aktualizowanym programem antywirusowym, w serwerowni muszą panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana regularnie.