Uchroń swoją witrynę przed filtrem w Google za nienaturalne linki

Nienaturalne linki przychodzące są kluczowym powodem, przez który na portal internetowy może być zastosowany ban od Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych sankcji?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie sztucznej liczby odnośników kierujących odbiorców na naszą stronę internetową. Łamią one reguły rzetelnego pozycjonowania stworzone przez koncern Google, ponieważ manipulują miejscem portalu w przeglądarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w postaci wpisów marketingowych przepełnionych licznymi frazami. Występuje też zjawisko wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem filtra. Kiedy nieuczciwe praktyki zostaną wykryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się ze znacznym obniżeniem jej pozycji w wyszukiwarce, czasem aż o 40 stron.

Czy da się usunąć nienaturalne linki przychodzące

Nie zapominajmy, że jeśli na portal będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o odtworzenie prawidłowej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety niezwykle pracochłonny i nie daje całkowitego powodzenia. Jeśli chcemy zwiększyć szansę na sprawne usunięcie filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej firmy pozycjonującej. Fachowcy automatycznie ustalą rzeczywistą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie renomowanym podmiotom.