Korekta nosa kwasem hialuronowym zamiast operacji

Więcej o korekcie nosa kwasem hialuronowym.

Zaledwie parę lat temu nawet niewielka modyfikacja wyglądu nosa kończyła się zabiegiem z użyciem skalpela. Dzisiaj w szeregu sytuacji nie trzeba przeprowadzać operacji plastycznej, a to dzięki korzystaniu z nieinwazyjnej alternatywy – modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Korekta nosa kwasem hialuronowym – rezultat zabiegu jest wyraźny!

Za sprawą kwasu hialuronowego w nieskomplikowany i szybki sposób da się zniwelować niewielkie niedociągnięcia, które nie potrzebują wprowadzania zmian w tkance kostnej oraz chrzęstnej nosa. Nie znaczy to natomiast, iż rezultat takiej korekty kształtu nosa jest niewidoczny! Stosując ostrzykiwanie kwasem hialuronowym można poszerzyć nos, usunąć jego niesymetryczność bądź nieznaczny garbek, a także unieść czubek nosa. Takie korekty, chociaż wydają się nieznaczne, mocno wpływają na ogólne postrzeganie konturu twarzy. Wypada podkreślić fakt, iż zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym w zależności od wielkości ostrzykiwanego obszaru, trwa zwykle pół godziny i nie trzeba przeprowadzać uprzednio licznych badań, jak to dzieje się obligatoryjnie przed operacją plastyczną. Zabieg z wykorzystaniem preparatu z kwasem hialuronowym przeprowadza się przy znieczuleniu punktowym.

Jakie są przeciwwskazania do korekty nosa kwasem hialuronowym?

To, że zabieg ten jest nieinwazyjny nie oznacza, iż lekarz zakwalifikuje każdego pacjenta do jego wykonania. Przed uzgodnieniem terminu zabiegu konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który wykluczy u pacjenta występowanie chorób, stanowiących przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. To m.in.: choroby ogólnoustrojowe i autoimmunologiczne, zapalenia skóry w okolicy planowanych nakłuć, reakcje alergiczne na substancje zastosowane w preparacie, problemy z krzepnięciem krwi, a w przypadku kobiet również ciąża i karmienie piersią.

Trzeba pamiętać, iż rezultaty zabiegu modelowania nosa preparatem z kwasem hialuronowym, tak jak pozostałe zabiegi estetyczne z wykorzystaniem tej substancji, nie będą trwać wiecznie. Kwas hialuronowy jest po pewnym czasie naturalnie metabolizowany przez organizm. Przeciętnie proces ten trwa od 6 do 12 miesięcy po wykonaniu modelowania.

Nasze dane:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]