Popularne zabiegi estetyczne z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/ przeczytasz wszystko, co warto wiedzieć o wypełnianiu zmarszczek.

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który od lat stosowany jest do wytwarzania kosmetyków i w różnych zabiegach medycyny estetycznej. Związek ten ma zdolność wiązania znacznych ilości wody, zatem dodawany jest często do peelingów czy kremów nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, więc niesłychanie rzadko jest powodem alergii. W medycynie estetycznej natomiast ten biopolimer wykorzystywany jest na ogół do powiększania ust, kształtowania konturów twarzy, jak również wypełniania zmarszczek (zarówno głębokich, jak i płytkich).

Kwas hialuronowy – wypełnione zmarszczki niedostrzegalne w kilka minut

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu głównie przyciągnięcie do skóry wody (pojedyncza cząsteczka kwasu może związać blisko 250 cząsteczek wody!), ale też zaktywizowanie komórek tkanki łącznej do wytwarzania pokaźniejszej ilości kolagenu i w efekcie spowodowanie, że skóra na nowo stanie się sprężysta. Najczęstszym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, w szczególności tych tworzących się blisko ust i nosa (czyli bruzd nosowo-wargowych), głębokich zmarszczek czołowych bądź bruzd przy oczach i na brodzie. Kwas napiera na skórę od wewnątrz, co powoduje, iż bruzda po kilku minutach staje się niedostrzegalna. Do zabiegów wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej ustabilizowany, a tym samym o wiele trwalszy. Pozostaje w skórze przez dłuższy okres, dlatego skutki zabiegu są zauważalne nawet do 2 lat.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – zabieg pod miejscowym znieczuleniem

Poza modelowaniem twarzy i wypełnieniem zmarszczek, standardowym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez kliniki medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego zwykle osoby, których nie zadowala linia i rozmiar ich ust albo których usta nie są symetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa przeważnie pół godziny, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wprowadza się w odpowiednie miejsca ust za pomocą kaniuli, innymi słowy “tępej igły”. Należycie wykonany zabieg daje efekt większych, bardziej symetrycznych, jednakże wciąż naturalnie wyglądających ust.

Nasze dane:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]