Duży wybór wisiorków srebrnych

Zamów zawieszki

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, pięknie wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc używać ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wilgocią czy ciepłem, które mogą powodować, że straci barwę lub się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, musimy przed tym owinąć je delikatną ścierką lub włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.