Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

Dowiedz się więcej o kolczykach z kamieniami na www.bizutik.pl/kolczyki.

Mimo, że biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich stylowe kolczyki czy wisiorki. Kamienie są w stanie całkowicie odmienić wygląd biżuterii – inny styl mają bowiem ozdoby z kryształami, inny natomiast te wysadzane turkusem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się szczególnie dużym zainteresowaniem? Jakie kamienie stosowane w pracowniach jubilerów są prawdziwe, a które są sztucznymi produktami? To potrafi zadziwić – szczególnie osoby, które nie znają się na złotnictwie.

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi

Warto wspomnieć, iż sporo materiałów stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które powstają z itru i cyrkonu, zaś różne kolory zawdzięczają takimi domieszkom, jak chrom lub nikiel. Poza nimi, kamieniami syntetycznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami – opale czy diamenty

Jubilerzy o wiele częściej wykorzystują jednak minerały szlachetne. Najczęstsze to bez wątpienia topazy, które potrafią mieć odcienie od błękitnych do różowych i nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są także z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie naturalnych kamieni zwykle podnosi koszty zakupu tego typu kolczyków. Powinniśmy przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to egzemplarze dużo bardziej unikatowe, niż te ze sztucznymi materiałami.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]