Rodzaje zapięć w kolczykach

kolczyki, srebrne kolczyki

Wybierając kolczyki wypada wziąć pod uwagę nie tylko surowiec wykonania, ich kształt i to jak się prezentują, ale też na zapięcie. Oto krótki wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najczęściej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie daje spora wygodę noszenia i chętnie jest stosowane w biżuterii art deco. Minusem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie popularny jak klasyczny bigiel, jednakże bezproblemowy w zakładaniu, z powodu rozchylanej klapce z tyłu. Często stosuje się je przy droższych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przekłutych uszu. Współcześnie właściwie rzadko stosowane.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie nosi się ubrań z wysokim kołnierzem, czapeczek czy szali.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość odpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo znajdziemy wszędzie. Tego typu kolczyki sprzedają się najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku cyrkonii i małych kulek.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]