Topaz mistyczny w jubilerstwie

Skieruj się tu, aby kupić mistyczny topaz

Niepowtarzalny blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim uznaniem miłośników ozdób. Choć na początku można błędnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem odpowiedniej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku poddawany wpływowi dużej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, które ma topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, że topaz przybiera fioletowy kolor, niebieski zaś jest efektem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre efekty daje obrabianie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Dalekim Wschodzie.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed momentem wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się również różnorodność barw, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do danej kreacji.