Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

W tym miejscu znajdziesz pełną ofertę kursu digital paintingu.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci usiłuje podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego stosują głównie profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tym duży odsetek młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie stara się opanować znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Jakie oprogramowanie do malarstwa cyfrowego wykorzystują artyści

Jest mnóstwo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym oprogramowanie game devów i artystów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak między innymi Affinity Photo, GIMP czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami olejnymi, temperą bądź farbami akwarelowymi. Digital painting daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Kurs malarstwa cyfrowego online – więcej niż tylko nauka podstaw działania oprogramowania

Właściwie nauka digital paintingu odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednak by dobrze rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać najważniejsze techniki korzystania z pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, polecamy zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozmaitych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż tylko najważniejszych funkcji programu. Kluczowe jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]