Eko gadżety reklamowe dla świadomych firm

W przeciągu ostatnich lat przedmiot ekologii przeobraził się w jedną z kluczowych spraw, poruszanych arenie międzynarodowej. Konieczność modyfikacji naszych nawyków związanych z racjonalnym zużyciem surowców, powoli przebija się do każdego aspektu życia, także do świata marketingu. Teraz zarówno ogromne koncerny, jak i małe przedsiębiorstwa, aspirują do tego, aby być eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę otaczającego nas świata mogą one zademonstrować odbiorcom na wieloraki sposób, m.in. przez użycie w akcjach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Ekologiczne gadżety promocyjne – nie tylko z materiałów naturalnych

Eko gadżety to produkty promocyjne, ale wykonane z materiałów łatwo degradowalnych lub przetworzonych. Są to też gadżety z naturalnych tkanin, które są użyteczne i których posiadacz nieprędko się pozbędzie. Sprawia to, że korzystanie z nich w niewielkim stopniu wpływa na zaśmiecanie środowiska. Za eko gadżety reklamowe traktuje się również te produkty, które wyprodukowano z polipropylenu (PP). Pomimo, iż to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, z kolei kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozpadu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Eko gadżety promocyjne – co proponują hurtownie?

Można przypuszczać, że w asortymencie producentów sporadycznie natrafia się obszerny katalog ekologicznych gadżetów. To założenie jest błędne. Już sama oferta odzieży reklamowej jest gigantyczna – można zamówić nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w najrozmaitszych krojach (dziecięcych, męskich i damskich), jak również w szeregu kolorów. Nadruki reklamowe umieszczane są na płóciennych oraz bawełnianych torbach, dostępnych nie tylko w formie klasycznych toreb z uszami, ale także np. workowych plecaków. Inne modne gadżety tego typu to naturalnie długopisy, które wykonuje się ze zrolowanego papieru lub z bambusa, papierowe kubki na gorące napoje, kosmetyczki oraz eko puszki z biodegradowalnych polimerów.