Składanie książek

Więcej o składzie książek.

Przed laty zajmował się tym zecer, dziś jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, ale wciąż potrzeba do tego dużej precyzji, wiedzy na temat najróżniejszych reguł, a także ogromnych zdolności. O co w nim dokładnie chodzi? Komu zlecić podobne zlecenia?

Skład książek, a programy

W sieci znajdziemy wiele aplikacji pozwalających na fachowy skład książek oraz innych materiałów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się na pewno Adobe InDesign, którego stosuje większość fachowców DTP. Trochę rzadziej używany jest zaś QuarkXPress. Obydwa programy to rozwiązania płatne, ale dostępna jest też bezpłatna alternatywa – Scribus.

Jaki powinien być skład książek?

Skład książek powinien sprawić, że tekst stanie się jak najbardziej przejrzysty – nieodpowiednio sformatowany materiał prędko zmęczy czytelnika, przez co ten nie zapozna się z nim do końca. Istotne są również aspekty estetyczne – publikacja musi dobrze wyglądać. Ogromne znaczenie ma oprócz tego to, jak treść współgra z inną zawartością stronicy – obrazami lub dekoracjami.

Popularność składu książek

Po tego typu usługi zwykle sięgają redakcje czasopism oraz innych publikacji – szczególnie, kiedy są to niewielkie przedsiębiorstwa i nie posiadają swoich fachowców. Znaczenie składu książek zwiększa się też z uwagi na zapotrzebowanie na self-publishing.

Skład książek – gdzie szukać fachowców?

Dobrym wyjściem będzie powierzenie podobnych prac agencji reklamowej – takie firmy korzystają ze sprawdzonego oprogramowania, przez co zyskamy pewność, że końcowy rezultat w pełni nas zadowoli.

Nasze dane:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]