Czy warto zapisać się na kurs górski?

Na www.exploruj.pl odnajdziesz pełną ofertę zimowego kursu turystyki wysokogórskiej.

Góry są wspaniałe, a zarazem niebezpieczne. Praktycznie co parę tygodni, a zwłaszcza w miesiącach, kiedy urlopowicze tłumnie przyjeżdżają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w pobliżu słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia porwali się na wyprawę trasą o najwyższej trudności. Wobec tego miłośnikom gór wysokich pragnącym nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z orientacji w terenie, asekuracji i chodzenia na rakietach śnieżnych

Najlepszą drogą, aby nabyć nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalistów z każdej z głównych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich wsparciem partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, używania czekanu, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które okazują się nieodzowne w razie przeróżnych nieszczęśliwych wypadków. Szkolenie obejmuje dodatkowo zasady odpowiedniego zachowania się podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnią praktykę jako realizator wycieczek w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w niewielkich grupach, które zwykle nie przekraczają pięciu- osób. Dzięki temu przyswajanie nowej wiedzy toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, by mogli oni efektywnie opanować najważniejszą wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]