Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta wycieczki na Kilimandżaro, skieruj się na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po górskie szczyty to marzenie dużej części turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niezatartych wrażeń niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią zwłaszcza malownicze krajobrazy, kurczące się już lodowce, a także sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga właściwego przygotowania – ze względu na dużą wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu jest trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny charakteryzować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się także wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]