Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

wyprawy górskie, wyprawy w góry

Coraz więcej osób spędza swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj rozpoczynają od szlaków wyznaczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak chcą czegoś więcej. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w oddalonych od Polski miejscach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Obecnie przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale również najwyższe szczyty Meksyku, Azji oraz Afryki. Bez wątpienia dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji bardzo dużo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać trwającą wiele godzin wyprawę z niezwykle ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z odpowiednim do warunków klimatycznych ubiorem i dobrej jakości sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w zbliżonych do takich wyprawach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem oraz poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to wymogi, które powinno się bezwzględnie spełnić. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma więc umiejętność pracy w zespole. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]