Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Szukasz najpiękniejszych tras rowerowych w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na narowery.visitmalopolska.pl/.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Przedstawiamy godne polecenia, legendarne oraz nieznane, jednak z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Najpiękniejsze nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej legendarne i nieznane miejsca w Małopolsce, które należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją zupełnie nieznaną, lecz jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny krajobraz – przy dobrej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak warte uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie malowniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Śliczne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie wyłącznie laików, jednak również uznanych alpinistów oraz himalaistów.