Skitury – wycieczki po górach na nartach

Sprawdź informacje o skiturach.

Większa część osób wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam przeważnie jedynie po to, aby spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – rekomendowane jedynie dla obytych w górach osób

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już sztampowego relaksu w drewnianym, górskim domku i okazjonalnego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają zanurzyć się w ich czar w trakcie dość trudnych, ale niesłychanie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona jedynie dla obeznanych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych butów oraz nart.

Skitury – nie tylko na starym kontynencie

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów skitur są zdecydowanie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do skitur odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują idealne warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw okaże się dopasowana do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym obszarze porady instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]