Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/ poznasz korzystną ofertę trekkingów

Górskie wypady mają wiele postaci. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i podziwiania nieziemskich widoków.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wyróżniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do większej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga lepszej sprawności i minimum minimalnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla osób ze znakomitą kondycją, znajomością specyfiki wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również niebojących się niekomfortowych warunków obozowania w czasie kilkudniowej wędrówki.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem szczycą się wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Alpy oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]