Trekkingi w górach całego świata

trekkingi, wyprawy w góry

Chodzenie po najwyższych górach utożsamiamy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się najczęściej takie kwalifikacje – w wielu pasmach poprowadzono wszak szlaki, z którymi poradzi sobie każdy turysta – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w właściwe akcesoria, tj. kijki zapewniające stabilność na stromych szlakach i buty z właściwą podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach niezbędna okaże się również pomoc doświadczonego instruktora, który pokaże, jak używać dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy jednak będzie on potrzebny? W jakich miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi są niekiedy prowadzone w bardzo technicznym obszarze, a to sprawia, że niezbędne okazują się akcesoria umożliwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, ponieważ gwarantują stabilizację nawet na ośnieżonych szlakach – a na wielu górach spotkać je można również w czasie upałów. Na stromych podejściach przydatny okazuje się też czekan. Do korzystania z tych narzędzi niezbędne są odpowiednie umiejętności – z tego względu niedoświadczeni turyści na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, bo ten powie im, jak bez ryzyka pokonać trasę.

Trekkingi w Europie oraz na świecie

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie interesujących miejsc na świecie, które zwykle są nieosiągalne dla zwykłych gości. Najchętniej organizowane są w wysokich górach – polscy górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w świecie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi w okolicach Everestu oraz Annapurny.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]