Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Szukasz unikalnej oferty wypraw górskich? Nie zwlekaj! Skieruj się w to miejsce

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi zatem to, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków powoduje, że każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopotów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte problemy mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach należy skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty większość miłośników gór nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym polskie firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]